Art-B

Newsweek: Uchylenie nakazu aresztowania.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie uchyliła środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania oraz odwołała zarządzone w 1991 r. poszukiwania listem gończym. „W toku śledztwa skompletowany został materiał dowodowy, ponadto postanowieniem z dnia 7 lutego 2014 r. częściowo zostało umorzone postępowanie wobec podejrzanego” (w kwestii dotyczącej operacji “Oscylator”) – czytamy w piśmie sygnowanym przez prokurator Marię Murawską.
– Andrzej Gąsiorowski może teraz swobodnie podróżować po całym świecie, nie wyłączając naszego kraju. Z pewnością ułatwi mu to prowadzenie biznesu – mówi nam mec. Wojciech Koncewicz reprezentujący byłego szefa Art-B. Uchylił się od odpowiedzi, czy jego klient będzie chciał wrócić nad Wisłę.

Gąsiorowski przebywa w Izraelu od 1991 roku, odkąd ze wspólnikiem Bogusławem Bagsikiem wyjechał z kraju. Wcześniej ich spółka wykonywała skomplikowane operacje finansowe, w efekcie których uzyskiwała podwójne oprocentowanie tych samych pieniędzy przerzucanych z jednego konta na inne. Przy pomocy tzw. oscylatora obaj biznesmeni wyprowadzili z polskich banków ponad 400 mln zł. – Teraz zmieniono pogląd w sprawie oscylatora i postępowanie zostało umorzone – cieszy się mec. Koncewicz.

Categories: Art-B