Orban: to rodzina jest przyszłością Europy, imigranci jej nie zastąpią

bb045e99bd947ea6729354e0328cad77„Unii Europejskiej nie stać na budowanie przyszłości w oparciu o imigrantów zamiast na rodzinach” – powiedział premier Węgier w przemówieniu na otwarcie Forum Demograficznego w Budapeszcie.

Zdaniem Viktora Orbana społeczności powinny być zrównoważone bez wpływu źródeł zewnętrznych. Dodał, ze „ci, którzy oczekują pomocy od innych, prędzej czy później będą musieli zapłacić tego cenę”. Zasugerował, że „zalew Europy”przez migrantów nie rozwiąże jej problemów gospodarczych czy demograficznych „w jedną noc”.

Orban podkreślił, że choć Europa jest „najbardziej starzejącym się kontynentem”, to rodzina nie otrzymuje w ramach polityki europejskiej należytej uwagi. „Chcemy przywrócić rodzinie należne miejsce w ramach polityki europejskiej” – powiedział, przestrzegając, że „europejska cywilizacja i kultura są zagrożone”. Zaznaczył również, że kluczowa kwestia dotyczy tego, kto przyszłości będzie zamieszkiwać Europę, a temat rodziny jest wypierany przez takie kwestie jak gender czy tzw. małżeństwa homoseksualne. Jego zdaniem są one drugorzędne i nie przyczynią się do rozwiązania społecznych i gospodarczych problemów Europy.

Węgierski rząd stara się wyjaśnić, że wspieranie rodzin nie oznacza ograniczania wolności. Orban uważa, że „ta zbitka słowna jest przebiegłą sztuczką, którą trzeba ujawnić, byśmy mogli uczciwie wspierać rodzinę i nasze wartości”.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz%2Forban-to-rodzina-jest-przyszloscia-europy-imigranci-jej-nie-zastapia